KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13475143
nr 1347 5143
Charles Portin
(1889-1980), Sverige
Akvarell, Signerad, Hong Kong, 1960. Motivet: 28x38cm
Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 14 september 2020
kl 18:06:23
150 kr
Charles Portin
Läs mer om Charles Portin